Pytania FAQ


1. Jak wyglądają poszczególne etapy tworzenia strony internetowej?

W Marcepan Studio staramy się oszczędzać czas Klienta, w związku z tym podzieliliśmy naszą pracę nad tworzeniem strony internetowej na kilka etapów:
– ustalenie potrzeb i wymagań
– projekt graficzny szablonu serwisu
– projekt graficzny kompletu podstron serwisu
– wdrożenie serwisu zgodnego z projektem graficznym
– testy i drobne poprawki

2. Co się dzieje w przypadku gdy projekt graficzny nie spełnia moich oczekiwań?

W Marcepan Studio pracujemy zawsze do pełnej satysfakcji Klienta. Jeśli projekt graficzny nie spełnia oczekiwań, jest poprawiany zgodnie z Państwa wytycznymi, lub przygotowany od nowa, do pełnej satysfakcji Klienta.

3. Jak długo trwa projektowanie i wdrażanie strony internetowej od podstaw?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jest to zależne od wielu czynników, a przede wszytskim od stopnia zaawansowania strony internetowej/serwisu czy sklepu internetowego. W przypadku standardowych stron internetowych (2-8 podstron) wykonanie samego projektu graficznego trwa do 10 dni. Po akceptacji bądź wprowadzeniu poprawek, wdrożenie w/w strony internetowej nie powinno trwać dłużej niż 14 dni.

4. W których branżach, przy tworzeniu stron internetowych, czujecię się najmocniej?

Oczywiście we wszystkich. W swoim portfolio posiadamy projekty graficzne dotyczące zarówno branż medycznych, kosmetycznych, estetycznych, reklamowych, transportowych, elektronicznych…. Wszystkie projekty graficzne są dostępne w naszym portfolio.

5. Posiadamy starą stronę www i chcielibyśmy ją zmienić, unowocześnić jej wygląd. Czy to możliwe?

Jak najbardziej. Zajmujemy się również modernizowaniem istniejących stron internetowych aczkolwiek często, jest to o wiele droższe przedsięwzięcie niż zlecenie stworzenia zupełnie nowej strony internetowej.

6. Czy zajmują się Państwo projektowaniem graficznym ( plakaty, ulotki, foldery, katalogi ) i jesteście w stanie zaprojektować całą identyfikację wizualną firmy ?

Oczywiście! Wiemy jak ważne jest zachowanie spójności wizerunku marki. Nasza specjalność to: identyfikacja wizualna, serwisy internetowe, a także szeroko pojęte projektowanie graficzne. Naszym głównym celem to zapewnienie kompleksowej obsługi w zakresie szeroko pojętego projektowania graficznego. Oferujemy także kreację materiałów do druku takich jak: reklamy prasowe, ulotki, plakaty, katalogi produktów, foldery, banery, wizytówki, papiery firmowe i wszystkie inne akcydensy. Zapraszamy do naszego działu Oferta.

7. Co to znaczy Responsive Web Design?

Jest to sposób projektowania strony www, tak aby jej wygląd i układ dostosowywał się zawsze i automatycznie do rozmiaru okna przeglądarki. Strona tworzona w technice RWD wyświetla się zarówno na dużych ekranach, jak i na smartfonach czy tabletach.

8. Czy Marcepan Studio zajmuje się projektowaniem graficznym i tworzeniem stron internetowych tylko dla firm ze Szczecina?

Tworzymy strony internetowe i wszystkie inne projekty graficzne z naszej oferty dla firm z całej Polski, także dla Klientów zagranicznych. Nie mamy żadnych ograniczeń.

9. Czy przy pierwszym kontakcie, ustalaniu szczegółów zlecenia czy też przy wprowadzaniu poprawek do projektu graficznego musimy spotykać się osobiście?

Absolutnie nie. Ponad 90% naszych klientów kontaktuje sięz nami wyłącznie mailowo i telefonicznie. W dzisiejszych czasach i w dobie dzisiejszej techniki jesteśmy w stanie zrealizować każde zlecenie.